1991- 2016 MAPEI CESKÁ REPUBLIKA - CTVRTSTOLETÍ ROZVOJE

Puvodní sídlo Mapei v Itálii

Firma Mapei byla založena v roce 1937 v Miláne panem Rodolfem Squinzim. Zakladatel firmy byl otec soucasného CEO firmy Giorgia Squinziho. Název Mapei je zkratka italských slov Materiali Ausiliari Per l´Edilizia e l´Industria, což v prekladu znamená doplnkové materiály pro stavebnictví a prumysl. Puvodním výrobním programem byly fasádní omítky a nátery. Postupem casu se výrobní program menil a rozširoval a z malé regionální firmy se stal významný hrác na italském a pozdeji i svetovém trhu. V roce 1960 se vedení firmy rozhodlo expandovat do zahranicí z duvodu maximálne vyhovet požadavkum lokálních trhu a zredukovat náklady na dopravu. První výrobní závod v zahranicí byl otevren v roce 1978 v Kanade. MAPEI má dnes 71 pobocek s 68 výrobními závody v 31 zemích na 5 kontinentech, mezi posledními se otevírala, kupríkladu továrna v Dubaji.

Mapei Olomouc


Ceská pobocka spolecnosti Mapei – významného svetového výrobce stavební chemie, si v letošním roce pripomíná 25. výrocí svého založení. Mapei dnes vyrábí více než 1 500 výrobku pro komplexní systémová rešení všech druhu staveb. Spolecnost dlouhodobe staví svuj úspech na spokojených zákaznících i zamestnancích. Težko uverit, že za jejím zrodem stálo v podstate náhodné setkání...

CEO Mapei CR, Ing. Zdenek Runštuk

... to svedlo zacátkem 90. let k jednomu stolu tehdejšího reditele rakouské Mapei a soucasného CEO Ing. Zdenka Runštuka. Od prvotního nápadu založit pobocku italského globálního koncernu v tehdejším Ceskoslovensku, uplynulo ctvrtstoletí. Z jedné olomoucké kanceláre vyrostla Mapei Ceská republika do zdravé firmy s šesti desítkami zamestnancu, dvema velkými sklady a špickovou servisní a dodavatelskou sítí v celé republice. Právem dnes patrí mezi špicku v oboru nejen v rámci republiky, ale ceská pobocka se navzdory pomerne malému trhu drží v popredí i v rámci celého stavebne chemického koncernu.

Mapei Jažlovice


Dnes má Mapei v Ceské republice 67 zamestnancu; centrálu a sklad v Olomouci a pobocku a sklad v Jažlovicích u Prahy. Mapei dlouhodobe staví svuj úspech na spokojených zákaznících i zamestnancích. Nabízí nadstandardní zákaznický a technický servis, špickové technické zázemí a širokou dodavatelskou sít v celé republice.

Mapei Akademie

Spolecnost venuje velkou péci a pozornost odbornému vzdelávání zamestnancu a obchodních partneru, jak ve školicím stredisku na centrále v Miláne a ve výzkumných a vývojových laboratorích, tak ve školicích strediscích v Ceské republice. Rovnež špickoví odborníci prijíždejí nekolikrát rocne do Ceské republiky a seznamují obchodní a technický tým s novinkami v produktech a technologiích.

Mapei CR navzdory nedávné stagnaci ve stavebnictví trvale posiluje pozici ve standardních výrobkových radách, jako jsou výrobky pro keramiku a prírodní kámen, povrchové úpravy, podlahové krytiny, speciální výrobky pro stavebnictví, prísady do betonu, intenzifikátory mletí cementu, hydroizolace, zateplovací systém a další. Firma rovnež neustále rozširuje nabídku o nové výrobky a technologie prinášející kvalitnejší a ve výsledku úspornejší rešení. V tomto roce predstavujeme nový systém Fast Track Ready, který zásadním zpusobem snižuje pocet pracovních kroku a hlavne zkracuje cas potrebný pro realizaci. Zamerujeme se i na trh s ekologickými produkty a jedním z cílu do budoucna je udržet nebo ješte zvýšit úroven servisu k zákazníkum a rozšírit jejich povedomí o tom, že Mapei dnes prináší komplexní rešení stavby – od základu až po zateplení a strechu.
 

SOUCASNÝ TÝM MAPEI CR

Chcete-li se dozvedet více z naší historie stáhnete si knihu:
objednávka knihy Mapei 25 let v CR

V prípade zájmu o publikaci vydanou ku príležitosti založení firmy Mapei v CR vyplnte prosím FORMULÁR

Vybrané Reference

Karluv Most

Praha , Česká republika

Sazka Arena

Praha , Česká republika

Hlavní nádraží v Olomouci

Olomouc , Česká republika

Velaa Private Island

Maledivy , MALDIVES

Vodojem Frenštát pod Radhoštem

Frenstat pod Radhostem , Česká republika

Centrum Babylon

Liberec , Česká republika

ISP Nebušice

Nebušice , Česká republika

Zelené Mesto

Prague , Česká republika

Regionální muzeum Litomyšl

Litomyšl , Česká republika

Tipsport Multifunctional Arena

Liberec , Česká republika

Tunel 513

Praha , Česká republika

NH Hoteles Olomouc

Olomouc , Česká republika

iQLANDIA Liberec

Liberec , Česká republika

Rekonstrukce Jablunkovských tunelu

Mosty u Jablunkova , Česká republika

Viadukt Dolní Loucky

Dolní Loucky , Česká republika

Terezská brána

Olomouc , Česká republika

Fakultní nemocnice - heliport

Hradec Kralove , Česká republika

Autosalon Volkswagen

Olomouc , Česká republika

Základní škola Milotice

Milotice , Česká republika

Pivovar Prazdroj

Plzen , Česká republika

Aqualand Moravia

Pasohlávky , Česká republika

Fantova kavárna

Praha , Česká republika

Vodní Svet Jedenáctka

Praha , Česká republika

Aquapark Jindrichuv Hradec

Jindrichuv Hradec , Česká republika

Light House

Praga , Česká republika
Galerie

Mapei Olomouc pred rekonstrukcí

Mapei v Praze Pod vodovodem

Mapei Olomouc v noci

Mapei na veletrhu IBF

Mapei Day Jemnište - oslava 75 let

Mapei CR 15 let

Roadshow

Mapei Akademie

Promotour

Tour de Mapei

Mapei Bike Camp

Mapei Merida Kankovský

MAPEI, spol. s r.o. Smetanova 192/33 - Olomouc - Hodolany, 779 00 - Telefon +420 585 201 151 - Fax +420 585 227 209 - info@mapei.cz
www.lexicon.it