Υπάλληλος ΠρομηθειώνPurchasing Officer

(part time)

Τίτλος Θέσης: Υπάλληλος Προμηθειών - Purchasing Officer (part time)

Εταιρεία: Mapei Hellas

Τοποθεσία: Ριτσώνα Ευβοίας, Ελλάδα

Αναφέρεται σε: Purchasing Specialist

Ποιοι είμαστε

Η Mapei ιδρύθηκε το 1937 στο Μιλάνο και αποτελεί τον μεγαλύτερο παραγωγό προϊόντων συγκόλλησης, σφραγιστικών και άλλων χημικών προϊόντων για την κατασκευαστική βιομηχανία. Ο Όμιλος αριθμεί 90 θυγατρικές εταιρείες με 83 εγκαταστάσεις παραγωγής σε λειτουργία σε 35 χώρες και 5 ηπείρους. Η Mapei Hellas ιδρύθηκε το 2001 και είναι θυγατρική της πολυεθνικής ομάδας της Mapei. Η εταιρεία αναπτύσσεται συνεχώς και εξελίσσεται σε ηγέτη της βιομηχανίας χημικών προϊόντων στην Ελλάδα. Αναζητούμε άτομα με θέληση να ενταχθούν σε ένα διεθνές πλαίσιο, δυναμικά, με ισχυρά κίνητρα και προσανατολισμό προς την καινοτομία.
Θέλετε να συμμετάσχετε στην αναπτυσσόμενη ομάδα μας;

Η ευκαιρία

Σήμερα αναζητούμε ένα άτομο να ενταχθεί στην ομάδα της Mapei Hellas ως:

Υπάλληλος ΠρομηθειώνPurchasing Officer (part time)

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων
  • Διαχείριση, διεκπεραίωση και καταχώρηση παραγγελιών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και εσωτερικούς πελάτες
  • Παρακολούθηση και έλεγχος συμβάσεων
  • Τήρηση και ενημέρωση αρχείων

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου, ή και Πτυχίο ΤΕΙ / ΙΕΚ
  • Εργασιακή εμπειρία 1-2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ και MS Office (γνώση του Microsoft Dynamics 365 θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Ικανότητα εργασίας με μειωμένο ωράριο
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας & πελατοκεντρική αντίληψη
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες & ικανότητα προγραμματισμού και συντονισμού εργασιών
  • Θετική διάθεση, επαγγελματισμός και ομαδικότητα
  • Κάτοχος αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Προσφέρονται

Η Mapei είναι μια παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία χάρη στις αξίες της: Η ηθική, η διαφάνεια, η κοινωνική και περιβαλλοντική ευθύνη αντιπροσωπεύουν τους πυλώνες μας και αποτελούν πρόκληση για το εγγύς μέλλον. Στη Mapei προωθούμε ένα ανοιχτό, σταθερό, ευαισθητοποιημένο εργασιακό περιβάλλον και ειλικρινείς σχέσεις.

Η Mapei Hellas προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ειδικά προνόμια και πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης υγείας. Επιπλέον, παρέχουμε συνεχή εκπαίδευση, ανάπτυξη και στήριξη.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα, με τίτλο «Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών – Customer Service Representative (part time)», στο τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού της εταιρίας μέσω email: hr@mapei.gr