A futóknak nagy a szíve

Mintegy 650 ezer forint adomány gyűlt össze a Démétér Alapítvány számára a hétvégén megrendezett IV. Mapei Szigligeti Félmaratonon. A nevezők közel háromnegyede adakozott.

A futóverseny honlapján, nevezéskor ajánlhattak fel adományt a versenyzők. A nevező futók közel háromnegyede adakozott, melyhez a névadó szponzor Mapei Kft. ugyanannyit hozzátett. Így összesen 650 ezer forint gyűlt össze a csontvelő-átültetésen átesett gyermekek gyógyulását segítő Démétér Alapítvány számára. Az Alapítvány biztosítja a gyerekeknek családjuk állandó közelségét a Szent László kórház területén lévő Démétér Házban, és élményekkel gazdagítják a gyógyulás nehéz napjait. „Megindító a futóközösség ilyen mértékű összefogása, a futók nagyon nagylelkű adományozók. Úgy tűnik a rendszeres futástól nemcsak megerősödik a szív, hanem meg is lágyul” – mondta Markovich Béla a Mapei Kft. ügyvezetője.A hét végén rendezett futóversenyen 1500-an álltak rajthoz. A 21 kilométeres félmaratoni távon a nőknél Szekretár Virág végzett az élen, Juhász Nóra lett a második és Rákosi-Tóth Rita a harmadik. A férfiaknál Kívés Bendegúz elsőként, Kiss Ladislav másodikként, Dr. Sándor Norbert harmadikként ért célba.