A futók háromnegyede adakozott a III. Mapei Szigligeti Félmaratonon

Budapest, 2018. szeptember 17. - Egy új kezdeményezés keretében, a versenyre való nevezéskor ajánlhattak fel adománytaz SOS Gyermekfalvak számáraIII. Mapei Szigligeti Félmaraton nevezői. A nevező futók háromnegyede adakozott!
2018. szeptember 4.

Az adományt a Mapei Kft. megduplázta, így összesen 575 ezer forint adomány gyűlt össze. A kapott támogatást szabadidős- és fejlesztőprogram szervezésére fordítja a SOS Gyermekfalvak.

„Felelősségvállalásunk fontos eleme a gyermekeket segítő szervezetek támogatása. Megindító a futóközösség ilyen mértékű összefogása. Nagyon boldog vagyok, hogy részesei lehetünk és támogatásunkkal segíthetjük az alapítvány munkáját– mondta Markovich Béla a Mapei Kft. ügyvezetője.

A hét végén rendezett jó hangulatú futóversenyen 2400-an álltak rajthoz. A 21 kilométeres félmaratoni távon a nőknél Telegdi Kamilla végzett az élen, Vadász Anikó lett a második és Kovács Zita a harmadik. A férfiaknál Bogos Tamás elsőként, Kiss Ladislav másodikként, Fábrics Gábor Zoltán harmadikként ért célba.