Teknisk support

Vi er altid tilgængelige for vores kunder, både før, under og efter byggeprojektet.
Mapeihjelpen

Hos Mapei får du som forhandler, arkitekt, håndværker eller entreprenør hurtigt svar på dine tekniske spørgsmål. Vi har et engageret serviceteam med mange kompetencer og stor erfaring, specielt inden for Mapeis byggeprodukter.

Send dine tekniske spørgsmål via e-mail til den tekniske supportafdeling eller kontakt vores specialister og konsulenter. Se kontaktoplysningerne nedenfor.

 

icon-team-brand

Kontakt vores tekniske specialister og konsulter

Mapei tilbyder teknisk support og rådgivning til byggeprocessen. Vores kvalificerede og specialiserede teknikere har kompetencer inden for samtlige produktlinjer. Mapeis eksperter har stor kendskab til produkterne, og de kan vejlede vores kunder og samarbejdspartnere i at anvende produkterne korrekt, og de er altid klar til at svare på eventuelle tekniske spørgsmål. Hvis du har spørgsmål om andre produktlinjer, så kontakt Mapeis kundeservice, som kan sætte dig i forbindelse med andre eksperter hos Mapei.

icon-fasade-117x117

FACADE

Puds, isolering og maling

Kim Thomsen
Technical Sales Byg Danmark
Mob. +45 40 27 74 29
kim.thomsen@mapei.dk

 

Eugen Amandus Øiongen
Applikationstekniker Facade
Nordisk support

Mob. +47 916 57 374
amandus.oiongen@mapei.no

 

icon-betongrenovering-och-industrigolv-se-117x117

GULVE

Hærdeplast, gulvlim og spartelmasser

Brian Nørskov
Product specialist/project sales Byg Danmark
Mob. +45 40 60 04 47
brian.norskov@mapei.dk

 

Erik Gabrielsen
Produktspecialist Cement- og Hærdeplastbaserede Gulve
Nordisk support

Mob. +47 918 79 800
erik.gabrielsen@mapei.no

 

icon-keramik-och-golv-se-117x117

BYGGEKERAMIK

Fliseklæb, fugemasser og vandtætning

Kim Thomsen
Technical Sales Byg Danmark
Mob. +45 40 27 74 29
kim.thomsen@mapei.dk

 

Viggo Moen
Produktspecialist Byggekeramik
Nordisk support

Mob. +47 916 73 568
viggo.moen@mapei.no

 

Alf Ruud
Produktspecialist Byggekeramik
Nordisk support

Mob. +47 907 66 970
alf.ruud@mapei.no

 

icon-concrete-industry-117x117

BETONINDUSTRI

 

Per D. Kudsk
Sales Manager Betonindustri Danmark
Mob. +45 27 28 10 33
per.kudsk@mapei.dk

 

Nils Leirud
Sales Manager Fibre
Nordisk support

Mob. +47 467 92 394
nils.leirud@mapei.no

 

Hold kontakten

Abonner på vores nyhedsbrev, og få sidste nyt fra Mapei