SYSTEMGUIDE
Produkter
Vårt miljöengagemang
Kontaktuppgifter Mapei AB
Order
Tel: 0550-808 15
Fax: 0550-80816
order@mapei.se
----------------------
Huvudkontor
Gårdsfogdevägen 16, 16866 Bromma
Tel: 08-525 090 80
info@mapei.se
----------------------
Stefan Wilson
Sälj- och marknadschef/
Key Account Island och Finland

Tel: 08-525 090 89
Mobil: 070-661 56 54
stefan.wilson@mapei.se
----------------------
Håkan Larsson
Regionchef västra/södra Sverige
Tel: 08-525 223 14
Mobil: 070-661 50 68
hakan.larsson@mapei.se
----------------------
Elias Nordling
Regionchef östra/norra Sverige
Tel: 08-525 090 85
Mobil: 070-661 04 77
elias.nordling@mapei.se
----------------------
Ulrika Svensson
Marknadskoordinator
Tel: 08-525 090 82
Mob: 070-632 66 88
ulrika.svensson@mapei.se

Logistikcenter & Order
Adress: Kilshammargatan 5, 681 30 Kristinehamn
Öppettider: Mån-fred: 8-16 med lunchstängt 12-12.45

Ordertelefon/mail
Tel: 0550-808 15
Fax: 0550-80816
order@mapei.se
----------------------
Patrik Yngve
Tel: 0550-85272
patrik.yngve@mapei.se
----------------------
Camilla Skoglund
Tel: 0550-85271
camilla.skoglund@mapei.se
----------------------
Christer Nordström
Lagermedarbetare
Tel: 0550-85273
----------------------
Golvspackel och keramiska fäst- och fogprodukter
Jan-Erik Johansson
Teknisk projektsäljare södra och västra Sverige
Mobil: 070-239 27 03
jan-erik.johansson@mapei.se
----------------------
Christer Ehrenholm
Teknisk säljare och support västra Götaland och västra Svealand
Mobil: 076-775 54 09
christer.ehrenholm@mapei.se
----------------------
Patrik Lantto
Teknisk säljare och support Mellansverige
Mobil: 070-661 31 60
patrik.lantto@mapei.se
----------------------
Fredrik Larsson
Teknisk säljare och support Stockholm
Tel: 08-525 090 80
Mobil: 070-661 65 44
fredrik.larsson@mapei.se
----------------------
Mattias Lindgren
Teknisk säljare och support södra Sverige
Mobil: 070-372 43 01
m.lindgren@mapei.se
----------------------
Peter Sager
Teknisk säljare och support Småland/Skarborg
Mobil: 070-661 01 95
p.sager@mapei.se
Härdplast och betongreparation
Paul Stavem
Produktchef härdplast
Tel: +47 915 93 714
paul.stavem@mapei.no
----------------------
Trond Helgedagsrud
Produktchef betongreparation
Tel: +47 62 97 20 00
trond.helgedagsrud@mapei.no

Betongtillsatsmedel

Staffan Hjertström
Försäljningschef, Betongtillsatser
Tel: 08-525 090 88
Mob: 070-306 59 26
staffan.hjertstrom@mapei.se
----------------------
Ola Mårtensson
Teknisk säljare södra och västra Sverige
Mob: 070-375 19 13
ola.martensson@mapei.se
----------------------
Kent Jansson
Teknisk säljare mellersta och norra Sverige
Tel: 08-525 090 87
Mob: 070-288 74 90
kent.jansson@mapei.se

Fiber
Nils Leirud
Säljchef Fiber
Mob. +47 467 92 394
nils.leirud@mapei.no

Tunnel och anläggning
Karin Pettersson
Country Manager UTT Sverige
Tel. 08-525 223 15
Mob: 070-661 02 84
karin.pettersson@mapei.se
----------------------
Jesper Pettersson
Teknisk support UTT
Mobil: 070-337 45 16
jesper.pettersson@mapei.se



Mapei AB Gårdsfogdevägen 16 - 16866 Bromma - Tel +46-8-52509080 - Order: +46-0550-808 15 - info@mapei.se - Order: order@mapei.se
www.lexicon.it